Anadol! – Diğer fıkralar

TEM`de bi Ferrari son sürat gidiyomuş. İleride yolun sağında bir Anadol görmüş. Yanında da yaşlı bir adamcağız çaresiz gözlerle yoldan geçenlere bakıyomuş.

Ferrarici, adama acıyıp durmuş:“Amca gel seni İstanbul`a götüreyim, yarın bir tamirci getirip arabanı yaptırırsın” demiş.

Yaşlı amca:“Oğlum madem bir iyilik yapıyosun tam yap.Benim bütün mal varlığım bu. Bur`da bırakırsam çalarlar arabayı. Sen beni İstanbul`a kadar çekiver”

demiş.

Ferrarinin şoförü de iyi bi adammış:

“Tamam amcacım. O zaman arabanı arkaya bağlayalım”

demiş ve öylece, önde Ferrari, arkada Anadol TEM`de gitmeye başlamışlar.Ferrarici yolda giderken:

“Acaba bi arabayı çekerken en fazla kaç yaparım?” diye düşünüp köklemiş gazı. 240-260-280 derken uçmuşlar yolda. Bu arada epey de bi araba sollamışlar taabi. Haliyle Anadol`daki amca kafayı yemiş. Arkada, bağırıyomuş, kornaya basıyomuş, selektör yapıyomuş. Zavallıcık korkudan gebermiş.Ertesi gün bir BMW`ci oto sanayiye, Anadol tamir eden bir dükkana girmiş:

“Usta” demiş, “Bana bi ikinci el Anadol bulucan ve onu 300 kilometre yapacak şekilde modifiye edeceksinn!”Tamirci accayip şaşırmış taabii: “Aman beyim, sen Anadol`a istediğini yap 150`den yukarı çıkaramazsın. 151 yapsın, gel ben sana dükkanın anahtarlarını vereceğim.”

BMW`nin şoförü kızmış:

“Sen ne diyosun yahu” demiş. “Dün gece ben 250`yle giderken yanımdan en az 280 yapan bi Ferrari geçti. Arkasında da kıçına kadar girmiş bi Anadol vardı. Herifçioğlu kornayla, selektörle Ferrari`den yol istiyodu!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir